Nový Komptech Topturn X4500 prináša špičkovú výkonnosť aj do najmenšieho segmentu prekopávačov kompostu.
Ko nasledovník modelu Topturn 3500, nový prekopávač s označením X4500 prenáša overenú funkčnosť väčších modelov série X do merítka perfektne vhodného pre menšie a stredne veľké kompostárne. Robustný rám s inovatívnym dizajnom, vysokovýkonnou hydraulikou a veľkoryso dimenzovaným prekopávacím bubnom znamenajú vysoký prevádzkový výkon pri všetkých možných pracovných scenároch.

Keď je potrebný vyšší výkon

Okrem štandardného hnacieho agregátu s výkonom 151 kW je k dispozícii aj výkonnejšia verzia s výkonom motora až 205 kW. Obidva dostupné motory spĺňajú najnovšie požiadavky na emisie škodlivín. Veľkoryso dimenzovaný je chladiaci systém, ktorý umožňuje hladkú prevádzku prekopávačov pod plným zaťažením dlhodobo aj pri vysokých teplotách prostredia.Komptech Topturn X4500_02

Perfektné prekopávanie

Rozmerný prekopávací bubon (priemer až 1.2 m) dosahuje vysokú materiálovú priechodnosť a excelentné premiešanie materiálu. Lopatky s možnosťou dvojitého použitia znižujú významne prevádzkové náklady.

Na kolesách alebo na pásoch

Podvozok je bez kompromisov – Topturn X4500 má presne rovnaký rám podvozoku ako väčší model X55. Kolesový podvozok udeľuje stroju vysokú úroveň trakcie, rýchlu manévrovateľnosť s najlepší komfort jazdy. Naproti tomu pásový podvozok je ideálnou voľbou pre jazdu po nespevnených povrchoch. Otvorená konštrukcia podvozku umožňuje jeho jednoduché a rýchle čistenie a údržbu.

Kabína s komfortom

Nová kabína je skutočne komfortným pracoviskom, s dostatkom priestoru, výkonnou klimatizáciou a vzduchom odpruženým sedadlom. Voliteľná je hydraulicky výsuvná kabína, ktorá umožňuje pohodlné nastupovanie ale aj ľahkú a rýchlu prípravu stroja do prepravnej polohy.

Jednoduchá údržba

Stlačením tlačidla sa ľavý a pravý panel rámu premení na priestrannú plošinu pre vykonanie údržby, s pohodlným prístupom a schodíkmi pomocou ktorých má pracovník bezpečný a ľahký prístup ku komponentom stroja.

Komptech Topturn X4500_03

Komptech Topturn X4500_04