Nový Terex® Finlay 674 je vysoko univerzálny a prispôsobivý stroj navrhnutý a postavený pre prácu v lomoch, baniach či v stavebníctve pri spracovaní  demolačných sutín, pôdy, recyklátov, piesku, štrku, uhlia alebo kameniva.

Terex® Finlay 674 je kompaktný, ľahko prepravovateľný stroj, ktorý ponúka operátorom rýchle uvedenie do prevádzky. Nový triediaci box Finlay 674 má tri šikmé triediace sitá  (horné a stredné: 3,66m x 1,52 m, spodné 3,00m x 1,52 m) s veľkou celkovou triediacou plochou  15,7 m2  na zabezpečenie efektívneho triedenia a vysokej produkčnej kapacity. Triedič ponúka rýchlonapínacie kliny sít (horná a stredná triediaca plocha), prístupové otvory a hydraulický napínací systém spodného sita pre skrátenie času potrebného na výmenu sít. Možnosť hydraulicky zložiť všetky štyri výstupné dopravníky výrazne skracuje čas potrebný na prípravu stroja na prepravu a na prácu. Štvrtý dopravný pás (najhrubšia frakcia – nadsitné „plus“) môže pracovať v rôznych uhloch a presne stohovať materiál alebo  dávkovať do drviča materiál určený pre recirkuláciu.

Vysoko výkonný podávací pás so šírkou 1050 mm, s hydraulicky premennými otáčkami, je dodávaný ako štandardná výbava stroja a jeho výkonnosť a univerzálnosť v náročných a rôznorodých pracovných prostrediach je overená aj na iných zariadeniach značky Finlay. Zásobník má štandardnú kapacitu 8m³ a môže byť vybavený diaľkovo ovládaným,  hydraulicky výklopným, oceľovým roštom.

Na pohon triediča slúži  vzduchom chladený motor CAT C4.4. Heavy Duty pásový podvozok s voliteľným rádiovým diaľkovým ovládaním robí presuny po pracovisku rýchlou a jednoduchou operáciou.

Tento plne samostatný triedič môže byť hydraulicky „poskladaný“ a pripravený na prepravu v čase kratšom ako 30 minút, takže je ideálny aj pre krátkodobé zákazky a požičovne.

Kľúčové vlastnosti:

  • Trojitý triediaci box s celoobvodovou pozinkovanou prístupovou plošinou pre ľahkú obsluhu a údržbu.
  • Štvrtý (nadsitné plus) dopravník môže pracovať pod rôznymi uhlami a dokáže presne dávkovať materiál na recirkuláciu do drviča alebo na stohovanie.
  • Uhol sklonu triediaceho boxu možno hydraulicky nastaviť v rozsahu 18º- 37º pre optimálny výkon s rôznymi triedenými materiálmi
  • Maximálne využitie troch triediacich sít poskytuje vysoko účinné triediace schopnosti aj pri malých frakciách kameniva.
  • Vylepšená násypka a pás podávača poskytuje zlepšený tok materiálu na hlavnom dopravníku.

Leták na stiahnutie: Terex Finlay 674 Specification Sheet