CASE rozširuje ponuku ramien podkopu na rýpadlo-nakladačoch 580ST

CASE Construction Equipment rozširuje svoju ponuku rýpadlo-nakladačov a dopĺňa nový dizajn ramien podkopu s geometriou usporiadania hydraulických valcov „do radu“ a vnútorným teleskopicky výsuvným ramenom na modeli 580ST. Zákazník si teraz môže dokonale prispôsobiť stroj pre svoje potreby: buď nové rameno s geometriou „do radu“ uložených valcov alebo tradičné a dobre známe podkopové rameno CASE s prekrývajúcimi sa valcami a vonkajšou výsuvnou časťou. A zároveň si pri tejto voľbe môžu byť istí že nezávisle na tom ktoré riešenie si vyberú, získajú prémiové parametre podkopu, tradičné a overené na všetkých rýpadlo-nakladačoch CASE.

Nová geometria s valcami „do radu“ pre lepší výhľad a vyššie rypné sily

Nová geometria si zachováva tvar ramena „S“ ako súčasť DNA rýpadlo-nakladačov CASE, zabezpečuje však rovnomernejšie rozloženie zaťaženia po celej dĺžke ramena a preto dáva ramenu vyššiu odolnosť voči namáhaniu. Navyše, užšia konštrukcia prispieva k lepšiemu výhľadu na výkop a lopatu v zadnej časti stroja.

Zákazníci, ktorí požadujú mimoriadne rypné sily a veľký dosah ramena, nájdu ideálne riešenie práve s ramenom novej konštrukcie. S hodnotami 5.520 daN (sila na valci lopaty) respektívne 4.100 daN (sila na valci ramena) pre rameno 580ST s dizajnom „do radu“ uložených valcov dosiahne až do vzdialenosti 6.647 mm od stredu otáčania.

case-nova-ponuka-ramien-podkopu-580st-01

case-nova-ponuka-ramien-podkopu-580st-02

Tradičná geometria ramena CASE DNA pre ťažké prevádzkové podmienky a jednoduchšiu prepravu

Na druhej strane, známy a tradičný podkop CASE s prekrývajúcimi sa valcami má kratšie rameno, menšiu prepravnú výšku a chránené vonkajšie výsuvné rameno.

Tradičný podkop CASE DNA s vonkajšou výsuvnou časťou ramena je perfektným riešením pre ťažké pracovné podmienky, keďže miesto vzájomného posuvu dvoch častí ramena sa nikdy nedotkne zeme a je teda chránené pred vniknutím a usadaním nečistôt.

Vzájomne sa prekrývajúce hydraulické valce redukujú celkové rozmery podkopu a prepravná výška CASE 580ST nepresahuje 3.5 m; preprava stroja je jednoduchšia, rýchlejšia a lacnejšia. Mnoho času ušetrí aj systém hydraulického upínania podkopových lopát (patent CASE), umožňujúci pohodlnú a rýchlu výmenu náradia priamo z kabína stroja.

580ST je pokračovateľom DNA rýpadlo-nakladačov tradičnej značky CASE, vybudovanej počas dlhej histórie. Od doby kedy značka CASE uviedla na trh vôbec prvý rýpadlo-nakladač (na svete) v r. 1957, ich bolo vyrobených a dodaných viac ako 600.000 kusov a CASE rýpadlo-nakladač sa stal synonymom výkonu, zdvíhacej nosnosti, najlepšieho hĺbkového dosahu a vysokých trhacích síl. Aktuálne ťaží aj z výhod technológií vyvinutých v rámci skupiny CNH Industrial a rozširuje ponuku zákazníkom ktorí si môžu zvoliť pre seba najvhodnejší typ podkopu.

case-nova-ponuka-ramien-podkopu-580st-03