V dňoch 14. – 18. mája 2018 sa koná najvýznamnejšia svetová výstava zameraná na životné prostredie. Medzi vystavovateľmi nechýba ani náš významný dodávateľ, rakúsky výrobca KOMPTECH.

Kľúčovým posolstvom spoločnosti KOMPTECH na tohtoročnom IFATe je „ešte väčší prínos a podpora pre zákazníkov“. Po veľmi úspešnom roku 2017 sa rakúsky technologický líder snaží pokračovať v pomoci svojim zákazníkom udržiavať dobrú obchodnú činnosť a prispievať k efektívnejším environmentálnym technológiám.
KOMPTECH návštevníkom predstaví svoj inovatívny systém nepretržitého monitorovania Connect! , určený špeciálne pre stroje KOMPTECH a podmienky, v ktorých sú použité. Analýza údajov senzorov v reálnom čase poskytuje spoľahlivý a rýchlo reagujúci informačný systém. Dva hlavné ciele sú bezpečnosť a účinnosť strojov, ktoré v každom ohľade prinášajú užívateľom benefity.
Nepretržitý vývoj svojich technológií možno vidieť v novom modeli prekopávača kompostu Topturn X5000. Tento nový model s pracovnou šírkou „5 metrov“ je dodávaný v dvoch verziách. Jeho jednodielne pluhové listy zjednodušujú prechod z práce do prepravnej polohy. Opotrebovateľné časti bubna sa môžu otáčať o 180 stupňov, čo umožňuje dvojnásobnú životnosť a tým aj nižšie prevádzkové náklady. Stručne povedané, prínos pre zákazníkov bol opäť posilnený.
To isté platí pre kompletne prepracovaný drvič Axtor 4510, ktorý teraz váži iba 19 ton (so všetkými opciami) a je preto oveľa jednoduchšie prepraviť ho na miesto použitia. Konfigurácia s dvojosím podvozkom prináša veľkú manévrovateľnosť. Na základe úspešného modelu Nemus 2700 sa predstaví úplne nový model bubnového triediča Nemus 3000, ktorý vytvára nové štandardy v oblasti údržby a servisu. Dlhšie výstupné dopravníky a schopnosť používať sitové bubny od konkurenčných strojov sú ďalšími výhodami tohto rozhodne praktického zariadenia.

Efektívne drvenie veľmi širokého sortimentu materiálov, ako je odpad z domácností a obchodných prevádzok, biomasy aj odpadového dreva na jedinom stroji – to bolo cieľom vývoja nového drviča Terminator typ V. V znamená všestrannosť a tento inovatívny stroj ho dodáva – jedným z príkladov je voliteľná dodatočná inštalácia dodrvovacej jednotky pod bubon, čo výrazne prispieva k rozšíreniu rozsahu veľkosti výstupnej frakcie. Veľmi široká využiteľnosť typu V je presne to, čo potrebujú mnohí zákazníci v sektore spracovania odpadov.
To isté platí pre úplne nový separátor kovov Metalfex. Metalfex robí to, čo naznačuje názov – oddeľuje neželezné kovy od všetkých druhov odpadov. Tri rôzne konfigurácie mobility umožňujú veľmi flexibilnú prevádzku. A nielenže odstraňuje cenné neželezné kovy na recykláciu,  môže obsahovať aj separátor železných kovov a navýšiť hodnotu recyklácie.
Jednoducho povedané, bude to IFAT, ktorý nikto zainteresovaný v sektore odpadov, biomasy a životného prostredia nesmie vynechať. Navštívte stánok KOMPTECH: Hala B, Stánok 405/504,  vonkajšia plocha Stánok 810/13 a praktické ukážky  na otvorenej ploche F8 neďaleko vstupu East.