CASE rozširuje radu D-série pásových rýpadiel o 5 nových modelov, predstaví ich na veľtrhu BAUMA 2016

CASE Construction Equipment rozširuje svoju ponuku novej generácie D pásových rýpadiel uvedením piatich nových modelov na veľtrhu BAUMA 2016. Modely CX130D, CX160D a CX180D zapadajú do štandardnej strednej hmotnostnej kategórie, avšak zvyšné dva modely posúvajú výkonovú triedu D-série do novej úrovne: CX490D prevyšuje svojho predchodcu o takmer 1.5 t a hmotnostne sa blíži k hranici 50 t; na vrchol ponuky sa dostáva novinka, rýpadlo CX500D vo verzii „Mass Excavation“, t.j. stroj s masívnou produktivitou a s prevádzkovou hmotnosťou nad 50 t. Dva Heavy Duty modely, ktoré nahradia CX470C a CX470C ME z predchádzajúcej generácie, aj zmenou číselného označenia vyjadrujú nárast hmotnosti a výkonnosti. Všetky nové modely sú hnané nízko emisnými motormi Tier 4 Final (Euro IV) s výnimočnou palivovou efektívnosťou tradičnou pre značku CASE a s bezúdržbovou technológiou redukcie škodlivých emisií bez použitia filtra pevných častíc (DPF). Ponúkajú vysokú produktivitu, najvyššiu úroveň komfortu a bezpečnosti a nízke prevádzkové náklady, preukázané už na doteraz uvedených modeloch D-série pásových rýpadiel.

Je tu éra zvýšenej produktivity

Nová D-séria pásových rýpadiel spoločne zdieľa overený CASE Inteligentný Hydraulický Systém, rovnaký ako majú doteraz uvedené modely novej generácie. Vylepšenia D-série posúvajú výkonnosť, ovládateľnosť a plynulosť ovládania na novú úroveň. Rýchlejšie pracovné cykly s novou, efektívnejšou hydraulikou a vyššia hmotnosť samotných rýpadiel navyšujú aj produktivitu všetkých modelov – najmä však dvoch najväčších, kde nárast hmotnosti predstavuje až 1,5 t.
Nové modely prinášajú rýchlejšie vykonanie pracovných cyklov vďaka novým, elektronicky riadeným, hydraulickým čerpadlám a väčšiemu hlavnému rozvádzaču, ktorý podporuje ich vyššiu produktivitu. Nové čerpadlá a väčšie rozvádzače vylepšujú odozvu stroja, výsledkom je až o 12% rýchlejší pracovný cyklus voči predchádzajúcej generácii. Navyše, nové modely dosahujú aj vyšší zdvíhací výkon.
Vysoká produktivita je podporovaná aj vysokým stupňom autonómie rýpadiel CASE, vychádzajúcej z veľkokapacitných nádrží paliva a AdBlue® v kombinácii s vynikajúcou palivovou spotrebou. Nádrž kvapaliny AdBlue je potrebné dopĺňať len pri každom desiatom natankovaní palivovej nádrže.

Je tu éra ekonomickej prevádzky

Prevádzkové náklady nových rýpadiel D-série sú zvlášť nízke. Technológia nízkoemisného motora a hydrauliky zabezpečuje nižšiu spotrebu paliva než mala predchádzajúca generácia.

Nové modely spĺňajú emisné podmienky Tier 4 Final (Euro IV) pomocou technológie následného spracovania výfukových plynov (Selective Catalytic Reduction – SCR a Diesel Oxidation Catalyst – DOC). Toto riešenie spracováva škodlivé emisie výfuku výlučne chemickou reakciou v systémoch SCR a DOC; systém nemusí nezachytávať žiadne pevné častice a preto nie je potrebný časticový filter (Diesel Particulate Filter – DPF) a teda ani jeho regenerácia.

Je to veľmi jednoduché a efektívne riešenie, ktoré dramaticky redukuje škodlivé emisie motora a, nakoľko sa jedná o následné spracovanie výfukových plynov za motorom, motor môže bežať v optimálnom režime, s optimálnou účinnosťou a teda produkujúc viac energie pri nižšej spotrebe paliva. Výsledok: zákazníci zaznamenajú výrazne nižšie náklady na palivo. Systém je veľmi výhodný aj použitím doplnkovej kvapaliny AdBlue, ktorej spotreba predstavuje len 3% spotreby paliva. Navyše, odstránením potreby regenerácie časticového filtra a jeho pravidelnej výmeny, výrazne poklesli aj nároky a náklady na údržbu motora.

Tri pracovné režimy – Speed Priority, Heavy a Automatic – pomáhajú šetriť energiu stroja a produkovať len taký výkon ktorý je potrebný na vykonanie aktuálnej činnosti.

Nové modely prinášajú aj technológie CASE pre šetrenie energiou, zahŕňajúce funkcie Pump Torque Control, Auto-idle a Idle Shutdown, Spool Stroke Control, Boom Economy Control a Swing Relief Control. Tieto systémy využívajú každú príležitosť na šetrenie paliva, zníženie prevádzkových nákladov a podieľajú sa na predĺženej životnosti stroja.

case-novy-radu-d-serie-pasovych-rypadiel-01

case-novy-radu-d-serie-pasovych-rypadiel-02

case-novy-radu-d-serie-pasovych-rypadiel-03

Je tu éra vyššieho komfortu a bezpečnosti

Priestranná kabína ponúka špičkový priestor a vrcholnú konfiguráciu interiéru s prémiovými prvkami. Úplne nastaviteľné pracovisko s novou, vzduchom odpruženou sedačkou s vysokým operadlom, prináša výnimočný komfort obsluhy. Pretlaková a izolovane montovaná kabína udržuje nízku úroveň hluku a vibrácií a patrí k najtichším v kategórii. Veľký multifunkčný monitor s trvalým zobrazovaním signálu spätnej kamery dopĺňa štandardne výborný výhľad von z kabíny.

Všetky stroje sú dostupné aj s novou (doplnkovou) výbavou LED pracovnými svetlami, ktoré zaručujú osvetlenie približujúce sa slnečnému svetlu – a s takmer trojnásobným jasom ako tradičné halogénové svetlá umožňujú využiť prácu stroja nezávisle na dennej či nočnej hodine.

Kabína je štandardne certifikovaná pre bezpečnostnú normu ROPS level II a na všetkých modeloch je dostupná celá rada doplnkových predných mreží, pre zvýšenie bezpečnosti a ochranu stroja v najťažších pracovných podmienkach. Voliteľný, továrensky montovaný, alarm pojazdu zvyšuje bezpečnosť na pracovisku v okolí počas prevádzky stroja.

Telematický systém CASE SiteWatch umožňuje manažérom flotily strojov sledovať činnosť stroja, plánovať nasadenie strojov a chrániť zákazníkovu investíciu „na diaľku“ prostredníctvom počítačovej aplikácie.

Je tu éra vyššej spoľahlivosti a odolnosti.

Nová D-séria pásových rýpadiel bola navrhnutá a vyrobená pre vyššiu spoľahlivosť a odolnosť. Dizajn nových ramien redukuje namáhanie konštrukcie a zvyšuje jej spoľahlivosť. Najnamáhanejšie časti ramien sú vyrobené z vysokopevnej oceľoliatiny spolu so skriňovou konštrukciou ramien zvyšujú tuhosť a odolnosť ramien. Spoľahlivosť zvyšuje aj aplikácia poistných ventilov na hydraulických valcoch ramien s výstražným zariadením varujúcim obsluhu pri preťažení stroja.

Úplne nový je dizajn podvozku, s väčšími rozmermi hlavných komponentov pre ešte vyššiu odolnosť a spoľahlivosť. Nový je jednostranný sklon bočných plechov pre zníženie množstva nánosov nečistôt a jednoduchšie čistenie podvozkových častí medzi rámom a reťazovým pásom. Materiál ľahšie skĺzne vedľa stroja a pri čistení obsluha ušetrí čas a zbytočnú námahu.

Základné parametre nových modelov D-série pásových rýpadiel CASE

Nové modely CX130D CX160D CX180D CX490D CX500D ME *
Max hmotnosť 14.000 kg 17.400 kg 18.500 kg 48.300 kg 51.000 kg
Výkon motora(ISO 14396) 78.5 kW (105 hp) 86 kW (115.3 hp) 86 kW (115.3 hp) 270 kW (362 hp) 270 kW (362 hp)
Krútiaci moment (ISO 14396) 356 Nm 356 Nm 356 Nm 1363 Nm 1363 Nm
Hladina škodlivých emisií Tier4 Final / Stage IV Tier4 Final / Stage IV Tier4 Final / Stage IV Tier4 Final / Stage IV Tier4 Final / Stage IV
Prietok čerpadiel 2 x 129 l/min 2 x 142 l/min 2 x 142 l/min 2 x 364 l/min 2 x 364 l/min
Max dosah 8.3 m 9 m 9 m 11.9 m 10.52 m
Max hĺbka výkopu 5.5 m 6 m 6 m 7.72 m 7.31 m

*Heavy duty ramená